Jen chvíle nepozornosti nebo spěch?  Křižovatka mezi Střeleckou ulicí a Gočárovou třídou, které se většinou říká u Aničky, byla o víkendu po nehodě jen těžko průjezdná.

Čtyřiadvacetiletý řidič totiž v sobotu ráno sestřelil sloup trolejového vedení, na kterém jsou i semafory. Škoda je odhadnuta na 160 tisíc korun. Na křižovatce je zatím sloup jen provizorní.

Ještě v pondělí dopoledne, kdy jedna firma pro hradecké technické služby zajišťovala opravy semaforu, tu dopravu řídil policista.

„Čtyřiadvacetiletý řidič osobního auta Ford Mondeo najel na vyvýšený ostrůvek a narazil  do sloupu trolejového vedení, kde jsou i semafory. Sloup se vyvrátil a spadl na trolej," vysvětlovala mluvčí hradecké policie Lenka Burýšková.

„Žádnou radost jsme z nehody neměli. Naštěstí jsou podobné případy výjimečné. Spíš jde o to, že sloup je zesílený a  speciální, budeme na jeho dodávku a montáž čekat zhruba čtrnáct dnů. Zatím je tu sloup provizorní, dopravu to neomezí. Škodu odhadujeme na sto tisíc korun," řekl Jakub Dušek z hradeckých technických služeb.

„Také nám to zkomplikovalo dopravu. Trolejbusovou linku šest nahradily autobusy a částečně jsme odklonili dopravu," dodal Leo Sedláček z hradeckého dopravního podniku.