Letoun Eurofighter nezvládl dosednutí na pardubické letiště a skončil mimo přistávací dráhu. Nehoda se stala v pátek odpoledne a naštěstí se obešla bez zranění.

Informaci potvrdila Iva Machová, mluvčí Správy letiště Pardubice. „Dnes při přistání vyjel z dráhy letoun Eurofighter britského letectva, stroj se měl účastnit letecké show CIAF v Hradci Králové. Pilot je nezraněn, škoda na letounu zatím nebyla vyčíslena, pokud vůbec k nějakému poškození došlo,“ uvedla.

"Pravděpodobně dobře neodhadl podmínky. Pilot při přistání včas nepoužil brzdící padák, mohla za tím být snaha šetřit jej pro použití v Hradci Králové. K jeho vystřelení se odhodlal až ve chvíli, když už bylo evidentní, že při přistání nestihne dobrzdit," míní o nehodě jeden ze svědků, který přistání viděl. Na dlouhé brzdné dráze se také pravděpodobně podepsal setrvalý a vydatný déšť, který nad Pardubicemi panoval. Právě špatné počasí bylo důvodem, proč letoun přistával v Pardubicích místo v Hradci Králové.

Letoun patří do sestavy 6. squadrony Královského letectva se základnou v Lossiemouth. Na show CIAF, která se v sobotu koná v Hradci Králové, měl stroj být vystaven na statické ukázce a letového programu se účastnit neměl.