„Nehoda se obešla bez zranění. Vliv alkoholu nebyl prokázán. Celková škoda na vozidlech je odhadována na více než 300 tisíc korun," řekla mluvčí policie Libuše Holá.

Dveře před profesionály neobstály

Hradecko - Otevřít byt museli vyjít ve středu dopoledne profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové do ulice Střelecká v Hradci Králové. „Při příjezdu hasičů na místo však uživatelé bytu sami otevřeli a jedna osoba byla ošetřena záchrannou zdravotnickou službou," vysvětlila Alena Kuthanová z HZS Královéhradeckého kraje.

Zraněný člověk se nacházel uvnitř bytu v ulici Na Zahrádkách v Hradci Králové. Sám otevřít nemohl, přes vstupní dveře se proto museli dostat hasiči na žádost pečovatelky. Zámek se nepodařilo otevřít bez násilí, museli ho hasiči vylomit.

Hořely saze i tráva. Hasiči oboje zvládli

Hradecko - Saze v komíně chytly ve středu dopoledne v komínu rodinného domu v Koutníkově ulici v Plotištích nad Labem. „Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že kouř vychází i z pod střechy, proto prohlédli půdu. Majitelce bylo doporučeno, aby prozatím v kamnech netopila a domluvila si revizi komína," uvedla Alena Kuthanová z HZS Královéhradeckého kraje.

Požár trávy zase zaměstnal profesionální hasiči z Hradce Králové a dobrovolné hasiče z Chlumu. V Dlouhých Dvorech hořela tráva o rozloze  tři krát dvacet metrů. Hasiči požár uhasili a vrátili se zpět na stanici. Událost byla beze škod.