„Krátce před polednem na silnici první třídy číslo jedenáct ve směru na Rybnou na Zdobnicí došlo k dopravní nehodě se smrtelným zraněním. Za Vamberkem se střetl motocykl s osobním autem,“ popsala nehodu tisková mluvčí rychnovského ředitelství Policie ČR v Rychnově nad Kněžnou Alena Kacálková Chvojková. Dodala, že 38letý řidič motorky utrpěl vážná zranění, kterým podlehl při transportu do nemocnice. Případ vyšetřuje komisař služby kriminální policie a vyšetřování. O příčinách a zavinění nehody nechtějí policisté spekulovat. Podle prvních zjištění pravděpodobně motocyklista předjížděl v okamžiku, kdy osobní vůz odbočoval vlevo. V automobilu se nikdo nezranil. Komisař rychnovské kriminální služby Richard Chaloupka doplnil, že k případu jsou přizváni soudní znalci a výsledky vyšetřování v nejbližších dnech rozhodně známé nebudou.

„Jel jsem zrovna okolo. Motorka se válela asi dvacet metrů od silnice,“ popsal místo nehody František Petraš z Vamberka. Sirény slyšeli houkat obyvatelé města. „Viděli jsme, jak tam míří policejní auta a sanitka. Letěl tam i vrtulník,“ sdělila obyvatelka Vamberku Gabriela Kónyová.

Mluvčí skupiny Chinaski Hana Petřinová pro Deník uvedla, že členové skupiny se musí nejprve sejít a poté vydají oficiální prohlášení pro média. „Turné asi měnit nebudeme,“ konstatovala včera vpodvečer. Skupina v současnosti plánovala v České republice další koncerty, dnes má hrát ve Švihově a na Malé Skále. Podle informací webu skupiny se na tom muzikanti dohodli na nedávné schůzce u Michala Malátného, přestože lídr skupiny má zafixovanou ruku a je po operaci. (zen, gaš))

PAVEL GROHMAN

Povolání: bubeník
Datum narození: 7. 4. 1970
Datum úmrtí: 25.7.2008
Místo narození:
Znamení: Beran
Člen skupiny: Chinaski

Životopis

Pavel Grohman byl společně se svým spolužákem ze základní školy Michalem Malátným zakládajícím členem skupiny Chinaski. Společně založil na konci osmdesátých let skupinu Starý Hrady, ze které se později stala skupina Starý hadry. Ta se v polovině osmdesátých let přejmenovala na Chinaski podle postavy z knih Charlese Bukowského.

Chinaski patří k nejúspěšnějším tuzemským poprockovým kapelám, která nahrála šňůru hitů, jako 1. signální, Klára, Dlouhej kouř nebo strojvůdce.
Kapela prorazila s druhým alem Dlouhej Kouř z roku 1997. Vydala sedm řadových alb posledním je loňské 07.

Pavel Grohman ještě jako člen Starých hadrů bubnoval na počátku 90 let i ve skupině Zirkus Odvážná srdce, která spojovala rock s dechovou sekcí. Natočil s ní jedno album.

Dne 25.7.2008 zahynul při dopravní nehodě na své motorce.

ZDROJ: zivotopis.osobnosti.cz