Řidič (49 let) jednoho z vozidel na následky zranění zemřel na místě. „Druhý muž byl převezen s vážnými zraněními do nemocnice. Silnice byla kvůli vyšetřování a odstraňování následků nehody uzavřena přibližně do půl osmé hodiny. Co bylo příčinou nehody, policisté zjišťují," uvedla mluvčí pardubické policie Jana Drtinová.

Náklaďák předjížděl na zákazu, cizinci místo v kempu skončili v nemocnici

Královéhradecko, Jičínsko - Předjížděl na místě, kde je to zapovězeno. Proto zavinil dvaačtyřicetiletý řidič nákladního auta bouračku. Ta se stala ve středu dopoledne v Lužanech na Jičínsku.

„Předjížděl s nákladním vozidlem Mercedes Benz osobní auto Renaul v místě, kde je to zakázáno svislou dopravní značkou. V té době šestašedesátiletý řidič osobního auta začal před křižovatkou odbočovat vlevo do kempu. Mercedes narazil pravou přední částí do zadní části osobního auta, které se nárazem přetočilo kolem své osy a poté bylo tlačeno nákladním autem vlevo mimo silnici do příkopu. Zde se převrátilo na střechu," řekla tisková mluvčí policie Libuše Holá.

Řidič a spolujezdec rovněž cizí státní příslušnosti, kteří cestovali v osobním voze, utrpěli zranění, a byli převezeni do nemocnice na ošetření. Dechové zkoušky
u obou řidičů měly negativní výsledek. Škoda na nákladním autě činí 100 tisíc korun a na osobním voze 90 tisíc korun.