Nehoda se stala v úterý 7. listopadu krátce před půl pátou odpoledne na silnici III. třídy v katastru obce Chlumec nad Cidlinou. „Došlo k havárii osobního vozidla značky Škoda Octavia, jehož 43letá řidička jedoucí od Lišic směrem na Chlumec n/C pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem,“ sdělila k případu policejní mluvčí Iva Kormošová.

Řidička na přímém úseku dostala smyk prý kvůli úhybnému manévru, do její jízdní dráhy vběhla liška. „Řidička vyjela mimo komunikaci do silničního příkopu, kde narazila do stromu a s vozidlem zůstala na levém boku. Řidička utrpěla zranění, s kterým byla převezena záchrannou službou do nemocnice,“ doplnila mluvčí.

Když se řidič pokoušel objet policejní vozidlo, narazil do něj. Po střetu bylo auto odhozeno a následně narazilo do podezdívky chodníku.
VIDEO: Zběsilá jízda Hradcem. Opilý řidič nakonec naboural do policejního vozu

Přivolaní policisté ji podrobili dechové zkoušce s výsledkem téměř 2,2 promile alkoholu. Škodu na vozidle odhadli na 80 tisíc korun.

„Pokud přítomnost alkoholu potvrdí i rozbor krve, ženu bude čekat obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může být odsouzena až ke 3 letům odnětí svobody, peněžitému trestu nebo zákazu činnosti,“ uzavřela Iva Kormošová.

Mohlo by vás zajímat: Mladík si to drandil po hradecké dálnici na Simsonu. Vyfasoval pokutu

Zdroj: Policie ČR