„Řidič felicie v té době najížděl a odbočoval z ulice Wonkova vpravo na Vančurovo náměstí. Došlo ke střetu, při kterém cyklistka utrpěla lehké zranění, se kterým skončila v nemocnici. Alkohol u účastníků nehody policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou.  Celková hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na dva tisíce korun," uvedla Lenka Burýšková, mluvčí královéhradeckých policistů.   (bur)

Sezame, otevři se. Hasiči se dostali do bytů

Hradec Králové - Třikrát museli v úterý vyjet hasiči otevřít dveře bytů. Nejdříve se za přítomnosti Policie ČR dostali násilím do bytu ve Veverkově ulici v Hradci. „Osobu uvnitř ošetřila zdravotnická záchranná služba a hasiči pomohli s jejím transportem do sanitky a poté zabezpečili společně s Policií České republiky byt," uvedla Alena Kuthanová z HZS Královéhradeckého kraje. Do Durychovy ulice vyjížděli hasiči před polednem. Přes vstupní dveře se tentokrát dostali bez poškození.  Osoba uvnitř pouze spala. Hasiči předali byt majitelce a vrátili se zpět na stanici. Do bytu se museli také dostat odpoledne v Roudnici. Hasiči pomohli zdravotnické záchranné službě s ošetřením pacientky.   (kut)

Opustila ho přítelkyně, psychicky je na dně

Plačící muž při 'zpovědi' strážníkovi.Hradec Králové - Plačící muž oslovil se žádostí o pomoc hlídku městské policie. Mezi vzlyky vysvětloval, že ho opustila dlouholetá přítelkyně, dcera zemřela a syn žije v cizině. Neví, co si počít se životem a přemýšlí nad sebevraždou. Včerejší noc strávil tím, že šel pěšky do Pardubic a cestou přemýšlel, jak ukončit svoje trápení. Hlídka se ho snažila uklidnit, mluvit s ním, ale muž nepřestával plakat. Vzhledem k jeho psychickému stavu kontaktovala hlídka záchrannou službu. Záchranář rozhodl o převozu osmašedesátiletého muže na Psychiatrickou kliniku hradecké fakultní nemocnice.   (knž)