Ze směru od Hradce Králové je uzavřena silnice na Jaroměř u Holovous, tvoří se dlouhá kolona. Srazily se tu dva kamiony, jeden plně naložený paletami. Policie je na místě.

Několikrát se bouralo v centru krajské metropole, ale například také na dálnici D11 na sjezdu u Chlumce nad Cidlinou, kde k jedné nehodě došlo ve 12.50 hod. Řidič nezvládl smyk a narazil do svodidel. Jen deset minut poté se bouralo i na hradeckém okruhu. Na křižovatce mezi Sokolskou a Brněnskou ulicí se srazily dva osobáky a dodávka. Problémy jsou i na I/11 směrem na Častolovice, ale i v dalších směrech z krajského města.

"Řidiče opět překvapilo, že je zima," uvedla tisková mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová a poznamenala, že policie do 13 hodin vyjížděla k více než deseti dopravním nehodám. Další nehody řidiči řešili bez asistence policie.

Někteří šoféři nepřizpůsobují rychlost stavu vozovky, najdou se však i hazardéři, kteří vyjeli na letních gumách.

Všechny sypače a vozy pro úklid chodníků poslaly do ulic krajské metropole i hradecké technické služby. "Další pracovníci uklízejí chodníky, přechody a zastávky ručně. V terénu je zhruba 150 lidí. Údržba silnic probíhá od půl páté ráno, chodníky se uklízejí od šesté ráno," uvedl Zbyněk Novotný z hradeckých technických služeb.

Zhruba sto posypových vozů uklízí silnice po celém Královéhradeckém kraji. Podle Zdeňka Kopřivy z Údržby silnic Královéhradeckého kraje se podařilo stabilizovat situaci v okolí krajského města. "Sněžení je během dne intenzivní a rychlé. Během několika málo minut nepadnou až tři centimetry mokrého sněhu, který pod koly vozidel taje a rychle se ujezdí. Pro oblast Hradecka je to první ostrý den této zimy. Na horách přišel již v polovině prosince," řekl.

Silnice I/33 - katastrofa

Nejsvízelnější situace u krajského města panuje v odpoledních hodinách na silnici I/33 mezi Hradcem Králové a Smiřicemi. Na více jak pětikilometrovém úseku od kruhového objezdu u bývalého ČKD po obec Trotina popojíždí dlouhá kolona aut doslova krokem. Na vině jsou kamiony, které nemohou kvůli sněhové klouzavé pokrývce sjet kopec ve směru od Hradce Králové. "Řidiči by mohli zkusil úsek objet přes obec Nedělistě. Ale i tam si musejí dát velký pozor na okresky, na kterých jsou vyjeté koleje a člověk neví pořádně, kam jede," uvedl redaktor Deníku, který míjel kolonu aut popojíždějící krokem ve směru od krajského města po 14. hodině. 

Kolona u TrotinyZdroj: Petr Vaňous