"Řidič osobního auta značky Chevrolete Spark jedoucí směrem na Opočno u místní benzinové čerpací stanice při projíždění pravotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svých schopnostem. S autem dostal smyk, přejel vlevo mimo silnici do příkopu, prorazil plot areálu firmy, srazil strom a jízdu ukončil na travnatém pozemku," sdělila policejní mluvčí Alena Kacálková.

Tragická dopravní nehoda u Doudleb nad Orlicí.
FOTO: Srážka motorky a osobního vozidla skončila smrtí

Reagoval poněkud zvláštně. Dopravní nehodu neohlásil a spolu se spolujezdcem z místa události odešel pryč a nasedli společně do autobusu na Opočno. Zřejmě z radosti, že se mu nic nestalo, se pak opil.

"Řidič havarovaného vozu si jako cestující jízdu krátil konzumací alkoholu. Popíjení mu v Opočně ukončila hlídka městských strážníků, která přivolala kolegy z místní policejní služebny. Policisté u sedmadvacetiletého řidiče z Rychnova nad Kněžnou dechovou zkouškou naměřili 1,57 promile alkoholu v dechu. Spolu s tím zjistili, že mladík nevlastní řidičské oprávnění. Havárií způsobil muž škodu 25 tisíc korun," dodala Alena Kacálková.

Řidič naboural do zaparkovaného vozidla.
Řidič naboural do zaparkovaného vozidla