Osmnáctiletý řidič vozidla značky BMW na mokré vozovce zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a ve směru od Hronova dostal v pravotočivé zatáčce smyk. Vjel do protisměru, kde se čelně střetl s automobilem značky Volkswagen.

VIDEO hasičů: Dopravní nehoda s vyproštěním - Náchod, Malé Poříčí.
(Jak to vypadá na místě vážné dopravní nehody s vyproštěním bezprostředně po příjezdu hasičů? Video zachycuje první momenty zásahu profesionální jednotky Náchod.)

Nehoda uzavřela silnici na Hronov

"Při dopravní nehodě došlo k vážnému zranění řidiče vozu BMW a spolujezdkyně z vozidla Volkswagen. Policisté provedli na místě u obou řidičů dechovou zkoušku s negativním výsledkem. U pětadvacetileté řidičky vozidla Volkswagen policisté na místě provedli orientační test na jiné návykové látky také s negativním výsledkem. U řidiče automobilu BMW si test na přítomnost jiných návykových látek, spojený s odběrem krve a moči, policisté vyžádali," uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová.

Hasiči museli čtyři lidi vyprostit

Na místo události spěchali profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda. Ve vozidlech cestovalo celkem sedm osob, čtyři z nich museli hasiči z havarovaných aut vyprostit. Všech sedm lidí bylo zraněno. "Velké poděkování patří kolemjedoucímu lékaři a zdravotní sestře, kteří pomáhali hasičům s péčí o zraněné v první chvíli, následně byli pacienti předáni do péče zdravotnické záchranné služby," informovala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hasiči havarované vozy zajistili a zabezpečili je proti vzniku požáru. Komunikace musela být po dobu záchranných a likvidačních prací a po dobu policejního vyšetřování uzavřena. Hasiči mezitím nasvěcovali místo události, o odstranění následků, pomoc s naložením na odtah a úklid vozovky se postarala dobrovolná jednotka. Zpět na základnu se vrátila po 23. hodině.

Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 150 000 korun. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Příčina a veškeré okolnosti závažného střetu jsou předmětem šetření náchodských policistů.