Od začátku roku na silnicích regionu přišlo o život už dvanáct lidí.

V Pardubickém kraji byly obzvláště tragické první dva březnové dny. Prvního března zahynul  při nehodě sportovně upraveného auta značky Subaru u Vysokého Chvojna třiačtyřicetiletý spolujezdec. Řidič auta utrpěl velmi vážné zranění, v nemocnici skončili také další dva pasažéři.

Dalšího dne havaroval na silnici mezi Lanškrounem a Ostrovem šestatřicetiletý řidič peugeotu. Nehodu, při níž zcela zdemolované auto skončilo v lesním srázu, muž nepřežil.

V sousedním kraji zaznamenala policie hned dvě tragické nehody na Jičínsku, které se staly na konci měsíce.  Nejdříve v Bystřici vjelo osobní auto na silnici do protisměru a narazilo do stromu.  Osmnáctiletý mladík při nárazu utrpěl tak těžká zranění, že jim podlehl, jeho dvacetiletá spolujezdkyně byla vážně zraněna.  V neděli vpodvečer ve Sběři narazil řidič hondy do sloupu elektrického vedení  a zůstal uvězněn ve vraku vozidla. Pokusy záchranářů o jeho oživení byly marné.

Při nehodách v uplynulém měsíci zahynul také motorkář, ne však vlastní vinou. Šestatřicetiletý řidič motocyklu jel  v Hradci Králové po hlavní silnici a střetl se s osobním autem, které vyjíždělo z vedlejší silnice. Jeho řidič nedal motorkáři přednost.