Policie v dubnu vyšetřovala celkem 663 nehod, které si vedle dvou mrtvých vyžádaly také 14 těžce zraněných lidí. Vyplývá to z předběžných policejních statistik. U 34 havárií policisté přistihli řidiče pod vlivem alkoholu.

Lékaři už nepomohli

První tragická nehoda se stala 7. dubna u Žamberka, kde  dvacetiletý motocyklista odpoledne z nezjištěných příčin vjel do protisměru a narazil do nákladního auta. K nehodě přiletěl vrtulník záchranné služby, lékař však motorkáři už nemohl pomoci.

Více obětí
Letošní bilance dopravních nehod v regionu je zatím výrazně horší než loni. V Královéhradeckém kraji přišlo za první čtyři měsíce o život 11 lidí, což je o pět obětí více než loni. V Pardubickém zaznamenali na silnicích deset mrtvých, loni jich ve stejném období bylo osm.

Druhá smrtelná nehoda se stala o dva týdny později rovněž na Orlickoústecku. Obětí  byl pětašedesátiletý motocyklista, který u obce Rudoltice  při průjezdu zatáčkou najel na  nezpevněnou krajnici, kde  narazil do dopravní značky a skončil v příkopu. „Na místo přiletěl vrtulník záchranné služby, ale bohužel odletěl s prázdnou," řekla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Dubnová bilance je výrazně lepší než březnová, kdy na silnicích regionu zemřelo osm lidí, pět v Královéhradeckém a tři v Pardubickém kraji, a dalších čtrnáct bylo vážně zraněno.

V celém Česku při dubnových dopravních nehodách  zahynulo 43 lidí, což je o sedm mrtvých více než před rokem. Ve srovnání s březnem bylo  obětí o čtyři méně. Podle předběžných policejních statistik zemřelo za čtyři měsíce na českých silnicích 163 lidí. Loni to bylo o 11 lidí méně.