Obtížný hmyz likvidovali také dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem. Ve Vitoušově ulici odstraňovali vosí báň přímo v rodinném domě. Jejich zásah byl nezbytný i z toho důvodu, že  v domě se nacházelo dítě se zjištěnou alergií na vosí štípnutí.

Profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové zase vyjeli ve 2.40 hodin na třídu Edvarda Beneše v Hradci Králové. Jeden z obyvatel domu pro seniory a osoby se zdravotním postižením si zde v sedmém patře zabouchl byt. Hasiči byt otevřeli bez poškození a předali jej majiteli.   (kut)

Po cestě se nudil. Vykopl skleněnou výplň

Hradec Králové - Po nočním sídlišti se nejistým krokem pohybovala postava. Cestou bouchala do zaparkovaných vozidel, až se nakonec dovrávorala k restauraci, kde rozkopla skleněnou výplň u dveří do restaurace. Přivolaná hlídka městské policie nalezla uprostřed střepů sedět mladého muže. Na noze měl krvácející řeznou ránu. Odmítal se však nechat ošetřit. Ztěžka se postavil a z místa začal odcházet. Na výzvu, aby zůstal stát, nereagoval. Strážníci mu zastoupili cestu a za pomocí hmatů a chvatů ho posadili na zem. Vzhledem ke vzniklé škodě byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si šestadvacetiletého muže převzala k řešení.   (knž)