"K nehodě došlo pravděpodobně tak, že 23letý řidič elektrokoloběžky značky Namielectric jedoucí po okruhu ve směru Brněnská - Střelecká narazil do před ním stojícího výcvikového osobního vozidla autoškoly značky Škoda Scala," uvedla za policii mluvčí Iva Kormošová.

Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Policisté u obou účastníků nehody provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. U začínajícího osmnáctiletého řidiče za volantem vozidla autoškoly s negativním výsledkem. Poněkud jinak tomu bylo u řidiče elektrokoloběžky. U něj přístroj ukázal hodnotu necelých 0,8 promile alkoholu v dechu. 

Cvičení Medical Man
V Hradci vrcholí cvičení vojenských zdravotníků V4 Medical Man

Tím to ale pro dotyčného neskončilo. "Po ohledání koloběžky policisté zjistili, že technickými parametry již spadá pod kategorii moped s povinností povinného pojištění, které však řidič nedoložil," uvedla mluvčí.

Při střetu elektrokoloběžky s vozidlem autoškoly nebyl nikdo zraněn.Při střetu elektrokoloběžky s vozidlem autoškoly nebyl nikdo zraněn.Zdroj: Policie ČR

Škoda byla odhadnuta na 30 tisíc na autě a 5 tisíc na elektrokoloběžce, resp. mopedu. 

Elektrokoloběžka nebo moped?

Elektrokoloběžky jsou běžně považovány za kola a k jejich provozovatelům se přistupuje jako k cyklistům, avšak musí mít maximální rychlost do 25 km/hod. a výkon do 250 W v případě dodatečně montovaného motoru do 1 kW.Jestliže má elektrokoloběžka rychlost vyšší než 25 km/hod. nebo výkon vyšší než 250W/1 kW, jedná se o malý moped nebo skútr, což znamená, že jde o motorové vozidlo. V tomto případě je nutnost vlastnit řidičský průkaz, buď skupiny AM nebo B (záleží na rychlosti vozidla a jeho výkonu), na hlavě mít ochrannou přilbu a sjednané povinné pojištění.