K nehodě došlo při přistání. Letounu se nezdařil přistávací manévr a nezabrzdil před koncem dráhy. Stroj přitom vyjel z betonové plochy a po trávě urazil přibližně padesát metrů.

„Vyšetřování příčin nehody stále probíhá a vyšetřovatelé byli na místě celou noc. Případné škody na letounu si bude vyčíslovat britská strana,“ uvedla mluvčí Správy letiště Pardubice Iva Machová.

Podle dosavadních informací ale ani škody na letadle žádné nebudou. Vyjetí z dráhy přestálo bez viditelného poškození. I tak ale bude před návratem nutná celková prohlídka a diagnostika letounu, kvůli které zamířili do Pardubic britští specialisté.

Provoz pardubického letiště byl obnoven až v sobotu v 15 hodin. Na vytažení stíhačky z travnaté plochy za přistávací drahou si britské letectvo objednalo specialisty z Prahy a na pomoc přijel i vyprošťovací automobil z čáslavské vojenské základny.

Pardubické letiště slouží armádě hlavně jako výcvikové. Je však také záložním letištěm, a to i pro pražské letiště.

O víkendu se navíc v sousedním Hradci Králové konala letecká show CIAF, pro kterou byly Pardubice rovněž záložním letištěm. Kvůli nehodě však byla letadla směrována do Mnichova Hradiště.