Hradec Králové

Královéhradečtí hasiči vyjeli v 03:41 hodin k dopravní nehodě, která se stala na exitu 84 dálnice D11 u obce Libišany. Řidič dodávky sjel mimo vozovku a skončil v poli. Utrpěl zranění a byl ošetřen záchrannou službou. Hasiči odpojili akumulátor a zabezpečili vozidlo proti úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

V 18:48 hodin byla na operační středisko hasičů ohlášena vážná dopravní nehoda osobního vozidla na silnici mezi Novým Bydžovem a Skochovicemi. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova, zdravotnická a letecká záchranná služba a Policie ČR. Devatenáctiletý řidič Hondy Civic zřejmě v důsledku vysoké rychlosti nezvládl průjezd zatáčkou a dostal smyk. Vozidlo se několikrát převrátilo přes střechu a nakonec narazilo do stromu. Řidič a další dva spolujezdci utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru, odpojili autobaterii a zabránili úniku provozních látek. Policie ČR na místě zjistila, že mladý řidič nevlastní řidičské oprávnění.

Krátce před půlnocí hasiči otevírali dveře bytu v ulici Pod Zámečkem v Hradci Králové.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou provedli za pomocí vyprošťovacího automobilu odtažení nepojízdného nákladního vozidla mimo vozovku. Kamion blokoval provoz na silnici č. 36 u Borohrádku.

Dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí provedli na Palackého náměstí v Kostelci nad Orlicí odchyt roje včel.

Jednotka dobrovolných hasičů z Vamberka dohašovala dvě doutnající ohniště o velikosti zhruba 1 x 1 metr po pálení klestí.

Územní odbor Náchod

Hasiči ze stanice Jaroměř vyjeli k odstranění pohonných hmot z vozovky v ulici Na Cihelnách v Jaroměři. Benzin unikl z poškozené nádrže osobního vozidla. Hasiči použili sorbent, látku zasypali a odstranili z vozovky.

Před druhou hodinou odpoledne hasiči z Jaroměře odstraňovali olejovou skvrnu z vozovky v délce zhruba 20 metrů mezi Nahořany a Městcem. Hasiči látku zasypali vapexem a zlikvidovali.

Bez zranění se obešla dopravní nehoda dvou osobních vozidel, která se srazila v ulici T.G.Masaryka v České Skalici. Hasiči z Jaroměře zabezpečili vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin.


Územní odbor Trutnov

Trutnovští hasiči otevírali na žádost Policie ČR dveře bytu na Krakonošově náměstí v Trutnově. Šedesátiletý majitel byl nalezen uvnitř bytu bez známek života.

Hasiči z Vrchlabí byli přivoláni k požáru domu v ulici Českých bratří ve Vrchlabí. Jednotka provedla průzkum, ale žádné známky hoření nenalezla.

Dobrovolní hasiči z Úpice odstraňovali v Suchovršicích olejovou skvrnu z vozovky. Olej zasáhl plochu 1 m2. Hasiči zasypali látku sorbentem a zlikvidovali.

Územní odbor Jičín

Profesionální hasiči z Nové Paky vyjeli v 06:04 hodin k ohlášenému požáru nákladního vozidla Tatra u vlakového nádraží v Nové Pace. V době příjezdu hasičů byl již požár lokalizován. Hasiči provedli dohašení požáru a odpojení autobaterie. Požár nezpůsobil žádné hmotné škody. S největší pravděpodobností se jednalo o technickou závadu.

Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Libáně byli v 08:16 hodin přivoláni k požáru bývalého statku v obci Osenice. Požár zničil zbytky sena a slámy a poškodil trámy chátrající budovy. Hmotná škoda byla odhadnuta na 1 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 100 tisíc korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření.

por. Bc. Martina Žahourková, mluvčí HZS