Hasiči Královéhradeckého kraje od 31. prosince 18 hodin do 1. ledna 6 hodin zasahovali u 11 událostí. Ve většině případů museli likvidovat požáry kontejnerů s odpadem, jako tomu bylo například ve Sněžnémna Rychnovsku a na třech místech Hradce Králové. V Hronově–Zbečníku na Náchodsku museli uhasit hořící živý plot u rodinného domu.

Devatenáct minut po půlnoci vyjeli dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem k požáru tří autovraků v Polánkách nad Dědinou. Auta bez registračních značek pravděpodobně někdo úmyslně zapálil. Rovněž v Lochenicích na Hradecku museli hasiči likvidovat požár vozidla. V Trutnově hasiči pomáhali lidem dostat se z porouchaného domovního výtahu v Kryblické ulici. Před čtvrtou hodinou ranní profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou u Borohrádku vyprostili těžce zraněného řidiče z vozidla, které narazilo do stromu.

V Pardubickém kraje jako první v novém roce zasahovali sedm minut po půlnoci hasiči ve Svitavách–Lánech. Museli se postarat o hořící plastový kontejner na odpadky. Krátce nato zhruba na stejném místě museli znovu uhasit podobný hořící kontejner.

Pardubičtí hasiči kolem druhé hodiny zachraňovali dva lidi, kteří uvízli na balkoně a nemohli se dostat do bytu. Po deváté hodině se museli ve městě postarat o naftu, která unikla z vozidla na silnici v ulici S. K. Neumanna.

Neobvyklý zásah měli 1. ledna hasiči z Hlinska. Před 18. hodinou byli přivoláni k transportu rodičky v městské části Blatna. Po příjezdu na místo vyčkali na ukončení lékařského porodu a poté rodičku i čerstvě narozeného syna přenesli přes velmi neprostupný terén do sanitního vozu. (hd)