„Řidič nákladního vozidla s návěsem, jedoucí směrem na Pardubice, pravděpodobně nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za před ním zastavujícím nákladním vozidlem , do kterého narazil," potvrdila Lenka Burýšková, mluvčí hradeckých policistů. Vlivem nárazu vůz naboural ještě osobní automobil stojící v koloně. Nehoda se obešla bez alkoholu a zranění. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 167 tisíc korun.

Věřte nevěřte: Partnerské rozbroje řeší přes policii

Hradec Králové - Někdy jednou za týden, jindy ale i třikrát  za noc jezdí policisté k jednomu partnerskému páru, který bydlí v centru Hradce. Tato velmi italská domácnost je i městské strážníky nyní plně zaměstnala až do druhého dne.

Byl by to námět na úspěšnou komedii, nebýt rozzlobenosti policistů na zneužívání tísňové linky. Nejdřív jim před třetí ráno zavolala v notně podnapilém stavu 38letá družka s tím, že mezitím, co odešla „ven na pivko", odvedl její bývalý 35letý přítel z bytu její dvě děti ve  věku dva a šest let. A dodala, že ji navíc i fyzicky  napadl. Už předtím, krátce po půlnoci, však tento muž naopak volal městským strážníkům, že „po probuzení v bytě spatřil dvě nezaopatřené děti, jejichž matka je pryč".

A po třetí ráno následuje další telefonát.Tentokrát opět na policii, které si muž stěžuje, že se v jeho bytě nacházejí dvě osoby, které tam nechce. Šlo pochopitelně, jak pak policisté zjistili, o jeho přítelkyni (matku jeho dětí), jež je současně majitelku bytu, a jejího kamaráda, kterého si pozvala. Věc je proto na místě vyřešena jako přestupek a policisté odjíždějí. Pak se však tísňová linka rozdrnčela znovu. Žena oznamuje, že přítel kope do dveří bytu a dělá hluk. Hlídka se opět vrací na místo, podnapilého s 1,85 promile alkoholu převáží na záchytku. Případ už předávají kvůli dětem, které jsou obětmi celého divadla, také „sociálce".

Epilog je však nejlepší. Druhý den dopoledne žena volá znovu. Muž se totiž poté, co se na záchytce vyspal, vrátil a aby vše vyžehlil, jal se v bytě uklízet. „Vzal přitom do ruky volně ležící nůž, který chtěl umýt. Když toto spatřila oznamovatelka, kterou navíc překvapilo, že muž dobrovolně uklízí, zavolala na tísňovou linku. Protože policisté zjistili, že se nejedná o protiprávní jednání, vyřešili věc domluvou," uvedla policejní mluvčí.