Zřejmě nepoučitelný a bez zábran je 34letý muž, kterého opakovaně na Hradecku honila policejní hlídka. V autě jim ujížděl pod vlivem drog. Naposledy v pondělí 19. června odpoledne, kdy mířil z Nového Bydžova na Prasek a policie se ho snažila zastavit. Výstražný a zvukový signál však nezabraly.

„Řidič na výzvu nereagoval a před policejním vozidlem začal ujíždět. V obci Prasek vyjel mimo komunikaci na pole, které přejel, poté po lesní cestě pokračoval vysokou rychlostí a na křížení cest nezvládl řízení a levým bokem narazil do vzrostlého dobu,“ popsala nebezpečné počínání muže policejní mluvčí Iva Kormošová.

Z videozáznamu.
Policisté v Hradci Králové zažili honičku, cizinec se zákazem řízení jim neutekl

Měl štěstí, že vyvázl bez zranění.

„Z vozidla vystoupil a policisté za užití donucovacího prostředku hrozby střelnou zbraní ho zajistili. Následně ho podrobili dechové zkoušce, která byla negativní. Orientační test na drogy byl však pozitivní na THC, amfetaminy a metamfetaminy. Lékařské vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu 34letý muž odmítl. Provedenou kontrolou v evidencích policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a že na konci března se také v Novém Bydžově snažil před hlídkou ujet a utéct. Tehdy se lékařskému vyšetření podrobil a rozbor krve prokázal pozitivitu na amfetamin, metamfetamin a THC,“ informovala dále Kormošová.

Řidička odmítla vypnout motor, v autě se zamkla a odmítla vystoupit. Ilustrační foto.
Řidička odmítala vystoupit z auta. Podívejte se, jak ji policisté vytáhli ven

Policisté muže po podání vysvětlení, v kterém se odmítl jakkoliv k incidentu vyjádřit, ze zajištění propustili. „Jeho protiprávní jednání následně předají k projednání ke správnímu orgánu, kde mu hrozí až padesátitisícová pokuta a zákaz řízení na jeden až dva roky,“ doplnila.