Žena se koupala u ostrova Zakyntos, ale ve vodě ji postihla srdeční příhoda a zkolabovala. Miroslav Janeček, který na ostrově byl na dovolené s manželkou, bezvládnou ženu vynesl z vody, poskytl jí první pomoc a zajistil jí lékařské ošetření.

Ženu se podařilo zachránit a její manžel poslal vedení východočeské policie děkovný dopis.

Podle policejní mluvčí Lenky Burýškové policista o události po příjezdu z dovolené nikomu neřekl. „Nebýt děkovného dopisu, nikdo by se o ní zřejmě ani nedozvěděl,“ uvedla mluvčí.

Miroslav Janeček slouží na pohotovostním a eskortním oddělení královéhradeckého krajského ředitelství. Přiznal, že jeho manželka i on sám byli velmi šťastní, že celá událost měla dobrý konec. „Když pak přišel na policii děkovný dopis a moje žena ho také četla, viděl jsem, jak je dojatá,“ dodal policista.

Podle něj mu manželka pomohla, když po záchraně ženy kontaktovala jejího muže. „Protože si myslela, že jde o cizince, komunikovala s ním zpočátku anglicky. Oboustranné překvapení zavládlo ve chvíli, kdy jsme zjistili, že máme stejný rodný jazyk a jedná se o krajany,“ vylíčil Miroslav Janeček.

Ve chvíli, kdy zjistil, že žena ve vodě má vážné problémy, prý nebylo vůbec o čem přemýšlet. „Myslím, že by tak reagoval téměř každý,“ řekl hradecký policista.