„O půl sedmé ráno se stala vážná dopravní nehoda na silnici první třídy od Jičína směrem na Hradec Králové. Řidič vozidla Ford Transit za jízdy usnul, najel na krajnici a sjel do příkopu, kde zůstalo auto ležet na boku," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

V nemocnici svůj boj o život prohrál

Po havárii u hradecké městské části Svobodné Dvory zůstaly v autě tři zraněné osoby, jeden člověk byl dokonce zaklíněný. Pětatřicetiletého muže v bezvědomí, který cestoval na zadním sedadle a nebyl připoután, museli vyprostit hasiči. Do jejich příjezdu nejvážněji zraněnému členovi posádky pomáhal uvnitř vozu řidič, který projížděl kolem.

„Záchranáři přepravili muže v kritickém stavu do traumatologického centra Fakultní nemocnice v Hradci Králové," řekl mluvčí hradeckých záchranářů, kteří k nehodě vyslali vrtulník, Tomáš Ježek. V nemocnici zraněný muž svůj boj o život prohrál.

Spolucestující měli větší štěstí. „Hasiči museli vyříznout přední okno dodávky a odstřihnout přední sedačky, aby bylo možné spolujezdce vyprostit. Druhý pasažér po odstranění předního skla vyšel z vozidla sám," uvedla mluvčí hradeckých hasičů Martina Žahourková. Dvojice mužů ve věku třicet a šedesát let byla převezena do nemocnice na kontrolní vyšetření.

„Všichni muži pocházejí se Semilska. Požití alkoholu u řidiče dechová zkouška neprokázala. Škoda je odhadována na dvě stě tisíc korun," dodala Kormošová.

Jaro je tu a havárie se nevyhýbají ani těm, kteří usedají na své rychlé stroje.

„Deset kilometrů vzdušnou čarou a týden od sebe dělí dvě havárie motorkářů. Sobotní nehoda se stala po sedmnácté hodině na silnici z Bašnice na Hořice. Řidič motocyklu utrpěl po pádu poranění v oblasti zad, hrudníku a končetin. Po stabilizaci a zajištění posádkou záchranářů z Hořic byl přepraven do hradecké nemocnice," informoval Ježek.

Minulou sobotu zemřel motocyklista, který se srazil autem u Svitav. V neděli bourali muži jedoucí po dvou kolech u Hořic a Seče.

Poslední neštěstí
SOBOTA 20. dubna
Vysokomýtsko – Muž zemřel při stahování klád z lesa
Hradec Králové – Chodec zemřel po srážce se sanitkou

ČTVRTEK 18. dubna
Roudnice – Při nehodě vylétl muž z auta, byl těžce zraněn

STŘEDA 17. dubna
Hradec Králové – Seniora porazilo auto, v pátek zemřel

ÚTERÝ 16. dubna
Česká Skalice – Po srážce s vozidlem zemřel chodec