O nehodě nás na místě informoval nadporučík Milan Struhar. „Na zcela rovném úseku vjel řidič osobního vozidla značky Fiat, jedoucí od Úlibic, do protisměru, kde se střetl s nákladním vozidlem MAN. Srážka byla natolik devastující, že řidič osobního automobilu utrpěl smrtelná zranění, kterým na místě podlehl. Muž přibližně ve věku padesáti let byl ve voze sám.“

 Nadporučík dále uvedl, že zraněna byla řidička vozu Volkswagen Passat, která jela jako druhá za fiatem. Žena byla převezena do jičínské nemocnice k ošetření. Řidič nákladního vozidla vyvázl bez zranění.

 Pravděpodobnou příčinou neštěstí byl podle policistů mikrospánek za volantem a nebo se řidič nevěnoval dostatečně řízení.

 Při neštěstí byla poškozena i stříbrná fabie, která jela těsně za fiatem. „Vůbec to nechápeme, jeli jsme úplně v pohodě, nebyla před námi žádná velká šňůra aut, a tím pádem nebyl ani důvod k předjíždění. Fiat před námi nečekaně vybočil do protisměru,“ říká nám osádka vozu, která naštěstí vyvázla z nehody bez zranění jen s poškozeným vozem. „Podruhé jsme se narodili,“ konstatuje otřesená žena.

 V šoku byl i řidič náklaďáku. „Byl jsem jak v Jiříkově vidění. Proti mně vyjelo auto z bezprostřední blízkosti přímo pod rozjetý náklaďák. Zmizelo pode mnou. Jsou to vteřiny, chtěl jsem vjet do příkopu, ale kola byla zablokovaná a nešlo to,“ popisuje zdrceně hrůzné okamžiky za volantem.

Jak nám potvrdila tisková mluvčí jičínské policie Hana Klečalová, na Jičínsku je to v letošním roce pátá dopravní nehoda se smrtelným zraněním.