Šestasedmdesátiletý řidič vozidla Fiat Ducato s přívěsem jedoucí od Hradce Králové na Jaroměř podle policistů zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem vozidla, najel vpravo na zpevněnou krajnici, kde poškodil svodidla a lávku pro pěší a následně ve snaze vyjet zpět na komunikaci dostal smyk. Přejel proto do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem značky Ford Transit. "Po střetu fiat pokračoval na levou stranu, kde poškodil betonovou obrubu se svodidlem a dopravní značku. Poté vozidlo vjelo zpět na vozovku, přívěs zůstal stát uprostřed silnice a auto se zastavilo až v prostoru křižovatky ulic Na Nové a Hradecká. Ford se vlivem střetu přetočil a sjel do příkopu," popsala nehodu mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Při nehodě byli zranění celkem čtyři lidé. Sanitkou převezli záchranáři do nemocnice spolujezdce z fiatu a osmatřicetiletého řidiče se spolujezdcem z fordu. Dalšího spolujezdce z fordu museli záchranáři s těžkým zraněním transportovat do nemocnice letecky.

Dechová zkouška u obou řidičů vyloučila požití alkoholu před jízdou. Celkovou škodu policisté odhadli na více než 600 tisíc korun. "Na fiatu byla odhadnuta škoda na 100 tisíc, na přívěsu a přepravovaných věcech 380 tisíc, na fordu 100 tisíc a na ostatních věcech 25 tisíc korun," uvedla Kormošová. Přesná příčina nehody je nadále v šetření hradeckých dopravních policistů.

K těžké dopravní nehodě letěl v pátek ráno do Černožic i záchranářský vrtulníkK těžké dopravní nehodě letěl v pátek ráno do Černožic i záchranářský vrtulníkZdroj: PČR