„Řidič se spolujezdcem jel  na motocyklu značky TMEC od Strakoče k Náchodu. Ze zatím nezjištěných příčin vjel na pravou krajnici, sjel do příkopu, kde ho to vymrštilo a hlavou narazil přímo do stromu. Dvaadvacetiletý muž na následky zranění na místě zemřel," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

O rok mladší spolujezdec,  který jel bez přilby, byl v kritickém stavu převezen vrtulníkem do hradecké fakultní nemocnice, kde je hospitalizován.

„Podle výpovědi svědků se mladíci koupali na koupališti ve Strakoči a jelikož mladší z nich, majitel motorky, požil alkohol, tak se mu kamarád nabídl, že ho domů odveze. Na koupaliště předtím dorazil sám, takže měl s sebou pouze jednu helmu. Tu zapůjčil kamarádovi a sám jel bez ní," popisuje mluvčí.

Mladík, který usedl za řidítka motorky ovšem nevlastnil řidičský průkaz.

K odstranění následků nehody motocyklu, který narazil do stromu, vyjeli hasiči ze stanice v Náchodě. Po úklidu a předání místa zásahu policii, která nehodu vyšetřuje, se jejich jednotka vrátila na základnu.

Podobný scénář, byť naštěstí se šťastnějším koncem, měla havárie, která se stala v pondělí krátce po půl osmé večer u Bartošovic v Orlických horách. Zraněná sedmatřicetiletá spolujezdkyně byla letecky převezena do hradecké nemocnice. Řidič, který měl zákaz řízení, skončil v rychnovském „špitálu".