Dopravní nehoda s tragickými následky se ráno udála na hlavním silničním tahu mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Na čtyřpruhové komunikaci ve směru na Hradec Králové pod nadjezdem u autobazaru Finish se střetlo osobní vozidlo s traktorem. Osobní vůz narazil do zadní části traktoru. Síla střetu vymrštila osobní automobil přes svodidla, kde dopadlo koly vzhůru do vodního kanálu.

I přes zásah hasičů a záchranářů se ale nepodařilo řidiče osobního vozu zachránit. "53letý řidič osobního vozu zahynul na místě. U řidiče traktoru policisté dechovou zkouškou vyloučili požití alkoholu před jízdou. Žádáme všechny svědky, kteří by mohli policistům pomoci přesněji určit dění, které nehodě předcházelo, aby kontaktovali linku 158," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Další auto na střeše

Středeční ráno s deštěm a mlhou zřejmě řidičům na Pardubicku přiliš nesvědčilo. Před osmou hodinou vyjížděli záchranáři k další havárii mezi Sezemice a Staročernsko. I zde skončil automobil na střeše. Dva muži z něj naštěstí vystoupil bez zranění. Hasiči tak pouze zajistili vozidlo proti požáru a vytáhli jej z příkopu.