Kolize osobního auta s motorkou si tam vybrala další lidskou oběť. Podle policie pětadvacetiletý motorkář v tu chvíli jel ve směru na Kostelec nad Orlicí, stejně jako pětapadesátiletá řidička osobního auta, pro kterou se následná srážka stala osudnou.

"Dle prvotních informací měl motorkář ve vysoké rychlosti předjíždět v době, kdy žena odbočovala vlevo. Jezdec na motocyklu již nestačil zareagovat a narazil do levého boku vozidla. Jeho řidička bohužel i přes veškerou snahu všech zasahujících složek integrovaného záchranného systému na místě zemřela," sdělil policejní mluvčí Aleš Brendl.

Zraněného motorkáře do nemocnice transportoval záchranářský vrtulník. "Alkohol u něho vyvrátí, případně potvrdí laboratorní rozbor odebraného krevního vzorku. U zemřelé ženy tyto výsledky přinese až nařízená pitva. Přesná příčina tragické dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření rychnovských kriminalistů a dopravních policistů," dodal Aleš Brendl.

Tragická dopravní nehoda u Doudleb nad Orlicí.
FOTO: Srážka motorky a osobního vozidla skončila smrtí

Při poskytování první pomoci asistovali i hasiči.

"Velitel zásahu povolal na místo také psychologa hasičů, který poskytl posttraumatickou intervenční péči účastníkům nehody," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Jde o první dubnovou oběť dopravních nehod v Královéhradeckém kraji, od letošního ledna do 28. dubna je nepřežilo už šest lidí. "V roce 2019 za stejné období při dopravních nehodách v Královéhradeckém kraji zahynulo devět osob," informovala policejní mluvčí Eva Prachařová.

Za letošní rok byl nejtragičtější březen, kdy na silnicích našeho kraje zemřely čtyři osoby, stejně jako loni. Obdobnou bilanci měl leden 2019. Loni v dubnu se dopravní nehody v regionu obešly bez ztráty na životech.

Řidič prorazil plot, nasedl do autobusu a nehodu zapil.
Řidič prorazil plot, nasedl do autobusu a nehodu zapil

K nejrizikovějším místům českých silnic patří nově křižovatka u Dobrušky

Řidiči by měli být opatrní obzvlášť na jihovýchod od Dobrušky. Místo, kde se hlavní tah na Rychnov nad Kněžnou kříží se silnicí od Opočna, patří k nejnebezpečnějším v celém Česku. Alespoň podle projektu Allianz Automapa, který hledá nejrizikovější úseky na silnicích. Nyní byl zveřejněn žebříček nebezpečných míst, která se do statistiky nově zapsala během loňského roku. Třetí nový nejrizikovější úsek se nacházel v Královéhradeckém kraji právě u Dobrušky. Na křižovatce jihovýchodně od města došlo v roce 2019 k celkem sedmi nehodám, z nichž dvě byly vážné. Jeden člověk při nich na místě zemřel, jeden se těžce zranil, a dva si odnesli zranění lehčí. K pěti ze všech těchto nehod došlo na podzim a v zimě.

Ilustrační foto
Za vraždu novorozence hrozí matce až výjimečný trest