Turista byl nezvěstný od soboty 26. ledna, kdy jeho zmizení z okolí Sněžky oznámila německá ambasáda.Podle dostupných informací se muž vydal na túru zřejmě sám z Karpacze směrem na Sněžku. Stihl mobilem ještě poslat selfie přátelům, na kterém je však vyobrazen pouze s dvěma tyčemi značení a z něhož nelze poznat lokalitu, ve které se zdržoval. Pak už byl jeho mobil nedostupný.

„Záchrannou akci organizovali polští kolegové z GOPR, kteří nás v neděli 27. února večer požádali o součinnost a obvolání všech možných horských chalup na české straně, kde by se ztracený turista mohl uchýlit,“ informoval náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa. Pátrání bylo bezvýsledné.

„Informovali jsme se i na Policii České republiky, zda německý turista volal ze svého telefonu v uplynulých dnech někomu v Česku. To policisté rovněž vyloučili. V pondělí se zhruba dvacet našich záchranářů zapojilo do pátrání v terénu. Prozkoumali okolí Sněžky, například planinu okolo Luční boudy, Obří Důl, ale hledání skončilo bezvýsledně. Vše ztěžoval silný vítr, špatná viditelnost a přívaly sněhu, kterého napadlo někde až 35 centimetrů,“ přiblížil Pavel Jirsa.

I přes odvolané pátrání, ke kterému zřejmě polské záchranáře vedla i skutečnost, že nezvěstný muž si dosud nevyzvedl osobní automobil, s nímž do Polska přijel, budou nejen polští, ale i čeští záchranáři v hledání pokračovat. Předpokládají, že tající sníh časem odhalí mrtvé tělo.