„Kromě třech lehkých zraněních se pomačkaly pouze plechy, přičemž se škoda vyšplhala téměř na 400 tisíc korun. Nejvíce nehod – tři – se staly během 50 minut na sjezdech od OD Makro a OD Tesco. Řidiči se díky náledí dostali do smyku a narazili do svodidel či stojících nebo protijedoucích vozidel," potvrdila Iva Kormošová, tisková mluvčí královéhradeckých policistů.

Nejzávažnější nehoda, co se týká zranění, se stala v 5.30 hodin v Novém Bydžově. Řidička Citroenu, která jela do Chlumce nad Cidlinou, pravděpodobně nedodržela bezpečnou vzdálenost za cyklistou a narazila do něho. Šestadvacetiletý muž upadl na kapotu, čelní sklo a poté na silnici. Sanita rychlé lékařské pomoci ho převezla do jičínské nemocnice s lehkým zraněním.

Největší škoda zase vznikla na Rašínově třídě v Hradci Králové v 8.20 hodin. Řidič osobního vozidla jel od Pardubic a při průjezdu nájezdu k OD Tesco dostal na namrzlé vozovce smyk a najel do protisměru, kde narazil do stojícího vozidla, jehož řidiči se podařilo po smyku zastavit v protisměru bez vzniklé škody. Obě vozidla skončila na svodidle. Škodu policisté vyčíslili na 180 tisíc korun.