Strážníci zjistili, že otec i matka malého miminka se nacházejí v herně a dobře se baví. Rodiče ve věku 19 a 22 let tvrdili, že tu jsou 10 minut a hned odchází. Šetřením však bylo prokázáno, že tu oba sedí delší dobu a hrají automaty.   (knž)

Pes napadl muže, jiný pak zakousl drůbež

Hradecko - Napadení ze strany ovčáckého psa přišel na policii  oznámit 41letý muž z Hradce Králové. K incidentu došlo ve večerních hodinách v Hradci Králové, kdy poškozený venčil na vodítku svého psa. Ovčácký pes měl prý přeskočit plot a snažit se druhého psa napadnout. Přitom se prý zakousl do rukávu bundy poškozeného muže. Incident pak pokračoval i se ženou, zřejmě majitelkou psa, která následně vyběhla z nedalekého domu. Poškozený uvedl, že lékařské ošetření nepožaduje.

K dalšímu obdobnému případu vyjížděli policisté do jedné obce na Smiřicku. Šestatřicetiletý muž v tomto případě oznámil, že po návratu ze zaměstnání nalezl na své zahradě zakousnuté dva kusy drůbeže – kachnu a chovného kohouta. Jelikož se tento skutek nestal poprvé, rozhodl na místo přivolat hlídku policie. Šetřením muži zákona zjistili, že drůbež s největší pravděpodobností zakousl sousedův pes, který překonal drátěný plot. Majitel psa projevil nad událostí lítost a uvedl, že škodu uhradí.   (bur)

Ledovka poničila tisíce kubíků dřeva

Východní Čechy - Ledovka v minulých dnech poničila v lesích státního podniku Lesy České republiky (LČR) zřejmě desítky tisíc metrů krychlových dřeva. Přesnější odhady bude mít podnik v následujících dnech, protože škody v lesích nejsou plošné, ale rozptýlené, většinou jde o jednotlivé poničené stromy. LČR patří polovina lesů v zemi.   (čtk)