Záchranáři ihned po příjezdu převzali pacienta do své péče a zahájili rozšířenou resuscitaci. Jejich úsilí bylo korunováno úspěšným obnovením spontánního krevního oběhu nemocného muže.

O několik minut později záchranáři vyjížděli znovu. Tentokrát do Rašínovy ulice v Hradci, kde došlo k dopravní nehodě. Operátorka po telefonu poznala, že se jedná o naléhavou situaci a zraněný devětačtyřicetiletý řidič má srdeční zástavu. Okamžitě proto  spolu s volajícími zahájila telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci. Zdravotníci, kteří byli na místě o několik vteřin později, zahájili rozšířenou resuscitaci, v jejímž průběhu mimo jiné napojili pacienta na přístroj pro umělé dýchání, podali potřebná farmaka a léčebné výboje. Muže poté ve stabilozovaném stavu převezli do nemocnice.

„Na úspěšné obnově spontánního srdečního oběhu obou pacientů se kromě perfektní práce zasahujících zdravotníků podílela rovněž správná organizace systému přednemocniční neodkladné péče," komentuje oba zásahy mluvčí Zdravotnické záchranné služby kraje Ivo Novák.

Muž bez řidičáku? Ne, výrobce pervitinu

Hradec Králové - Z dopravní kontroly se vyklubal větší případ. Policisté zastavili minulý týden v sobotu v Hradci Králové chvíli před půlnocí muže v autě.

Měl občanku, ale řidičák ne. „Během kontroly muži zákona zjistili, že 33letý muž má do března 2016 vysloven zákaz řízení," řekla mluvčí policie Lenka Burýšková.

Policisté pak řidiče podrobili testu na drogy a on jim sám přiznal, že ten den bral pervitin. Navíc měl u sebe hnědou kulatou krabičku s fialovohnědým práškem a také laboratorní baňku s bílým práškem. Proto ho odvezli na služebnu.„Dalším šetřením policisté zjistili, že muž měl od července 2014 do současnosti vyrábět v domě ve Velichovkách pervitin a užít ho pro svoji potřebu," řekla Burýšková.

Nyní mu proto hrozí až pětiletý trest.