Fena bez identifikační známky.Hlídce se podařilo kontaktovat majitelku bytu. Ta sdělila, že černý kocour je její. Nechala mu otevřené okno, které se zřejmě průvanem zavřelo, a ona si toho nevšimla.

Druhá událost se stala v Gagarinově ulici. Do místní restaurace přišel staford bez svého majitele. Pozdravil se s hosty a lehl si pod stůl. Protože fenka neměla identifikační známku, nepodařilo se strážníkům zjistit majitele. Byla proto převezena do hradeckého útulku.   (knž)

Dívky vběhly pod automobil, řidič se postaral

Místo dopravní nehody - křižovatka ulic A. Dvořáka, Kydlinovská a Sadovská v Hradci Králové.Hradec Králové - Jel na zelenou, chodcům svítila červená. Přesto mu do cesty nečekaně vběhly dvě osmnáctileté dívky. Stalo se v úterý večer 
v Hradci na křižovatce ulic Antonína Dvořáka, Kydlinovská a Sadovská. „Auto Citroen Xsara, které řídil osmačtyřicetiletý muž, vjíždělo do křižovatky na zelený signál," popsala mluvčí policie Lenka Burýšková. „Došlo ke střetu, po kterém upadly obě chodkyně na vozovku. Řidič lehce zraněné dívky převezl na vyšetření do nemocnice, odkud dopravní nehodu nahlásil," doplnila. Alkohol policisté u řidiče i chodkyň vyloučili dechovou zkouškou. Hmotná škoda na vozidle byla vyčíslena na přibližně 3 tisíce korun.

Ze soudní síně: Stavitel obžalovaný z podvodu zproštěn

Hradec Králové - Byl obžalovaný z podvodu za 20 milionů korun, od soudu však odešel spokojený. Přemek Jirka, jednatel stavební společnosti z Náchoda, byl Krajským soudem v Hradci Králové zproštěn viny.

On sám (samozřejmě) verdikt přijal, státní zástupce Zdeněk Štěpánek se odvolal, a to v části obžaloby.

Podnikatel byl totiž viněn, že přijímal v letech 2010 a 2011 další a další zakázky, ač věděl, že  jeho společnost nebude moci závazkům dostát. Tím způsobil škodu přes 5 milionů korun. Právě v tomto bodě je státní zástupce s verdiktem nespokojený.

Naopak v případě zvýhodňování jednotlivých věřitelů a neplacení povinných odvodů za zaměstnance, což jsou další dvě části obžaloby, odvolání nepodal.