Nehoda se stala v sobotu po čtvrté hodině odpoledne. Motorkář jel ve směru od Přibyslavské ulice směrem k Nádražní. Na prašné štěrkovité cestě, na přímém úseku po projetí pravotočivé zatáčky jel ale zřejmě příliš rychle. "Ztratil kontrolu nad strojem, narazil do sloupku kovového oplocení mostku a upadl na zem. Při nehodě utrpěl těžké zranění, které si vyžádalo neodkladný převoz do nemocnice k lékařskému zákroku," oznámil policejní mluvčí Aleš Brendl.

Alkohol u řidiče vyloučila na místě provedená dechová zkouška. Celková škoda je prozatím odhadnuta na 30 tisíc korun. Ukázalo se ale, že motorkář neměl v pořádku všechny papaíry. "Motocykl není zapsán v registru silničních vozidel, tudíž není způsobilý k provozu na pozemních komunikacích tím, že nemá technickou prohlídku a provozovatel nemá sjednáno pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla," uvedl Aleš Brendl.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.