„Všechny se obešly bez vážnějších následků. Pouze při třech se řidiči lehce zranili," řekla tisková mluvčí policie Iva Kormošová. „Policisté zjistili u dvou řidičů požití alkoholu před jízdou a u všech nehod vyčíslili škodu  na 1,565 milionu korun."

Největší škodu, 585 tisíc korun, způsobil řidič osobního vozidla BMW X6 na kruhovém objezdu u ČKD, kde boural v sobotu krátce po poledni. Jednašedesátiletý muž osobáku, který jel ve vnitřním jízdním pruhu souběžně s nákladním vozidlem MAN s tahačem jedoucím v pravém vnějším jízdním pruhu, nedodržel dostatečný boční odstup a zachytil pravou zadní částí o levou přední část tahače.

„Policisté u obou řidičů vyloučili požití alkoholu a technickou závadu, jako příčinu dopravní nehody, na místě nezjistili. Řidiči BMW uložili za porušení zákona 500 korunovou blokovou pokutu," řekla Kormošová.

Řídil opilý, auto napasoval do skruže

Havárie osobního automobilu na silnici III. třídy na výjezdu z Hradce Králové - Ruseka směrem na Skaličku.Hradec Králové - Na poslední říjnovou sobotu dlouho nezapomene devětačtyřicetiletý řidič, který v pět hodin ráno havaroval na silnici z Ruseku směrem na Skaličku. Policisté odhalil, že měl v krvi přes dvě promile. „Vzhledem k tomu, že nepřizpůsobil rychlost, dostal smyk, vjel do levého příkopu, kde narazil do betonové skruže. Policisté řidiči osobního vozidla Škoda Felicia na místě zadrželi řidičský průkaz a v nejbližší době ho obviní z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody," přiblížila za policii krajská mluvčí Iva Kormošová.

Ukradli traktor, pilu i westernová sedla

Hradec Králové - Jenom oči pro pláč zůstaly jednomu farmáři na Královéhradecku. V noci ze soboty na neděli mu neznámý pachatel či pachatelé ukradli majetek za víc jak 300 tisíc korun. „Poškozený muž nahlásil, že mu z areálu zmizel traktor, motorová pila, značková sekera, westernová sedla a další věci ke koním, vše v hodnotě téměř 340 tisíc korun. Policisté zjistili, že zatím neznámý pachatel za užití násilí vnikl na pozemky hospodářského stavení, kde  měl již volný pohyb," sdělila mluvčí krajských kriminalistů Iva Kormošová.

Za trestný čin krádeže a porušování domovní svobody hrozí pachateli až dva roky za mřížemi.