Hasiči mají plné ruce práce, na silnicích to kvůli namrzajícímu dešti pořádně klouže. Jen ve středu vyjížděli k desítkám nehod, ve čtvrtek byla situace obdobná. Řidiči často neukočírovali řízení po setkání se zvěří kvůli rychlému brzdění.

„Kluzký povrch a vyšší rychlost, než bylo zdrávo, přispěly například k ranní nehodě se zvěří mezi Českou Skalicí a Novým Městem nad Metují. Řidička osobního vozidla Hyundai I20 roztančila auto na silnici poté, co se zalekla srny," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Zatímco auto skončilo rozbité a řidička s monoklem, srna utekla. Podobných nehod bylo ve středu víc.

Ledovatka překvapila také řidiče Škody Fabie v nedalekém Jetřichově. Po několika saltech po silnici skončil na boku v korytě potoka.

Auto na boku skončilo i v Lupenici na Rychnovsku, ve Vlčicích a rovněž v Litíči na Trutnovsku se otočila dokonce na střechu a zablokovala celou silnici. I v těchto případech byla zranění pasažérů naštěstí jen lehká.

„V Kumburském Újezdu u Nové Paky se střetla dvě osobní auta a dodávka. Řidič dodávky z místa nehody utekl. Řidička jednoho z vozidel si stěžovala na bolest hlavy po nárazu do čelního skla. Zdravotnická záchranná služba ženu odvezla do nemocnice. Jednotka řídila dopravu a po vyšetření nehody policií provedla úklid vozovky," uvedla mluvčí profesionálních krajských hasičů Martina Žahourková.

V Trutnově zase hasiči vyprošťovali kamion z bláta, do kterého zapadl. Svým návěsem blokoval celou komunikaci.