V pondělí odpoledne zemřel 66letý cyklista při dopravní nehodě u Dvořiska na Orlickoústecku. Srazilo jej osobní auto. Vážně se zranil i řidič auta. „Čtyřiatřicetiletý řidič auta jel od Vysokého Mýta směrem na Choceň. Před obcí Dvořisko srazil cyklistu, který byl na místě mrtev. Auto vyjelo na pole a skončilo snad 200 metrů od místa nehody," uvedla  policejní mluvčí Hana Kaizarová.

Řidiče transportoval vrtulník do traumacentra v Hradci Králové. Příčiny a průběh nehody policie vyšetřuje. U mrtvého byla nařízena soudní pitva, případný alkohol u řidiče určí odběr biologického materiálu.

V sobotu odpoledne při srážce osobního a nákladního auta na tragické státovce I/35 mezi Býští a Hradcem Králové zahynula řidička Škody Fabia. Nehoda se stala kolem 16. hodiny u motorestu Koliba, tedy jednom z nejnebezpečnějších míst. Místo museli řidiči až do večera objíždět po vedlejších komunikacích.

„Třiačtyřicetiletá řidička vyjela na rovném úseku silnice, ze svého jízdního pruhu do protisměru, kde se střetla s protijedoucím nákladním vozidlem. Žena bohužel na místě podlehla svým zraněním," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Už v pátek večer v oploceném areálu jedné z orlickoústeckých firem byl kabinou nákladního vozu přimáčknut ke zdi šestatřicetiletý muž.

„I přes veškeré snahy záchranářů se jeho život bohužel nepodařilo zachránit. K tragické události došlo pravděpodobně špatnou manipulací, nikoliv cizím zaviněním. Ve věci byla nařízena soudní pitva," uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař.