Více řekla mluvčí jičínské policie Hana Klečalová.

„K nehodě došlo v 12.58 v blízkosti základní školy. Děti si hrály na travnatém prostranství před domem v Jičínské ulici, když třiašedesátiletý řidič osobního vozu Škoda Fabia  jedoucí od Staňkovy Lhoty,  najel z nezjištěných příčin na chodník, poté na travnatý pás, kde obě děti srazil. Poté narazil do osobního vozidla Škoda Felicia a dál pokračoval po chodníku kokem školy zhruba 140 metrů, než  auto zastavil," uvedla  Klečalová.  Vůz měl navíc připojen vozík s naloženým dřevem. Děti na následky zranění i přes rychlou pomoc záchranářů na místě zemřely. „Bližší informace k obětem nehody nebudeme zveřejňovat," řekla mluvčí. U řidiče policisté nezjistili, že by před jízdou pil alkohol.

Z místa tragické nehody v Sobotce.K tragédii došlo v blízkosti základní školy. Její ředitelka  Jana Knapová byla v té době se školáky v jídelně. „Slyšela jsem, že se stalo velké neštěstí,  tak jsem hned  běžela ven. Snažila jsem se odklonit děti, aby  neměly do místa neštěstí přístup. Informovali jsme i rodiče, aby si děti vyzvedli, protože některé z nich viděly neštěstí z okna a plakaly."

Zastihli jsme i řidiče felicie, který stál u svého zdemolovaného vozidla. „Přijel jsem, zacouval do vedlejší ulice a seděl v autě. Koukal se na hrající si děti, ony se dívaly na mě a najednou vidím, jak auto najíždí na chodník, nabírá děti a kontejner a  řítí se na mě. Jen jsem vnímal, jak tělíčka dětí letí vzduchem jak hadrové panenky. Bylo to otřesné. Řidič jel hrozně rychle," popisuje hrůznou událost Michal z nedalekých Stéblovic. „Řidiči tu jezdí jako šílenci, nikdo s tím nic nedělá a není tu kam utéct," řekla Deníku Jana Bártová, učitelka z nedaleké mateřské školy.

Stejně tragicky skončila v Královéhradeckém kraji předloni nehoda, při které Jaroslav Novák přejel na přechodu v Hradci Králové dva malé chlapce. Oba na následky zranění zemřeli.