Podle prvotních informací měl dosud neznámý řidič s nezjištěným vozidlem jet ve směru od Malechovic na Roveň. Po projetí pravotočivé zatáčky se zřejmě plně nevěnoval řízení motorového vozidla a s největší pravděpodobností měl přehlédnout šestapadesátiletého muže. Ten šel z pohledu řidiče při pravém okraji silnice ve směru na Malechovice. Při míjení s chodcem došlo ke střetu pravé části vozidla s pravým bokem chodce. Muž poté skončil s lehkým zraněním v silničním příkopu. Řidič nezastavil a z místa dopravní nehody odjel. Zraněný muž následně odešel do místa svého bydliště, kde se převlékl a nechal se odvézt k lékařskému ošetření. Alkohol u řidiče nebylo možné vyloučit ani potvrdit. Dechová zkouška u chodce prokázala negativní hodnoty.

V souvislosti s probíhajícím šetřením a na základě zjištěných informací se policisté obrací na veřejnost či případné svědky celé události o pomoc s určením totožnosti řidiče, kterého tímto rovněž vyzýváme, aby případně sám kontaktoval policisty z důvodu šetření dopravní nehody.

Jakékoliv informace k osobě řidiče prosím sdělte policistům na dopravní inspektorát na telefonní číslo 974 533 250.

V souvislosti s uvedeným případem policisté upozorňují:

Naše viditelnost zásadně ovlivňuje to, zda se nám řidič vyhne, nebo nás srazí. Za snížené viditelnosti jsou velmi důležité reflexní prvky.

Viditelnost chodce: Důležitá je především spodní část těla, tj. barva kalhot a bot a např. kočárku, který tlačíme před sebou, a je tak vidět první. Reflexní materiály je nejlepší umístit na nejvíce se pohybující část – upoutá tak větší pozornost.

Viditelnost cyklisty: Jízdní kolo musí mít vždy odrazku přední, zadní, boční a na pedálech. Za snížené viditelnosti ještě navíc přední a zadní osvětlení. Ideálním doplňkem povinné výbavy je reflexní proužek na kotníku.

Zdroj: Youtube