Tentokrát na východě Čech, na dálnici D11 poblíž Opatovic nad Labem. Speciální buldozer na pokládku plynového potrubí byl proti všem předpisům a povolením přepravován ve čtvrtek z Pardubic na Prahu a dále na Horu Svaté Kateřiny v severních Čechách. Policie soupravu před 22. hodinou včas zastavila, odstavila na pumpě a řidiči další jízdu zakázala.

„Šofér především nerespektoval trasu, kterou měl v povolení od ministerstva dopravy. Správně měl jet se dvěma doprovodnými vozidly z Pardubic přes Lázně Bohdaneč a na D11 se měl napojit až u Nového Města,” uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Pokud by kamion pokračoval dál, dostal by se až k 76. kilometru D11, kde začíná sedmikilometrová uzávěra jedné poloviny dálnice a provoz je sveden do protisměru. Zde by se náklad nevešel. Na každé straně totiž překračoval povolený rozměr téměř o metr.

A to není vše. Náklad nebyl z boku soupravy vůbec označen, přepravce nezajistil ani potřebný počet doprovodných vozidel a na voze bylo zjištěno několik technických závad.

Kamiony s obřími náklady zablokovaly v minulých dnech dálnici D1 v Ostravě a rychlostní silnici R10 u Brandýsa nad Labem.