Muž podle všeho zapomněl na svém nákladním autě zasunout hydraulickou ruku, kterou na Vančurově náměstí zavadil o portál s dopravními tabulemi. Ani poté nezastavil a zhruba o padesát metrů dál hydraulickou rukou shodil semafory. Ty spadly na projíždějící osobní automobil.

Ačkoliv se naštěstí při nehodě nikdo nezranil, způsobila nehoda velké dopravní komplikace. Křižovatka na rozhraní frekventovaného městského okruhu s výpadovkou směrem na Jičín nebo Jaroměř byla nějaký čas zcela neprůjezdná. Následně asi dvě hodiny řídili dopravu policisté.V 11 hodin dopoledne se zdálo, že problém je definitivně vyřešen. Policisté oznámili, že na křižovatce je v provozu nová světelná signalizace a doprava na frekventované silnici funguje bez omezení.

Jenže už brzy Ředitelství silnic a dálnic zjistilo, že problém je mnohem větší, než se původně zdálo. Podle expertů totiž hrozilo zřícení mnohasetkilového portálu s cedulemi přímo na silnici. Hned odpoledne tak musel zhruba 20 metrů široký portál, který vedl přes šest různých pruhů v obou směrech, k zemi.

Dva mladíci napadli u Adalu muže sedícího na lavičce. Poznáte je?
VIDEO: Dva mladíci napadli u Adalu muže sedícího na lavičce. Poznáte je?

„Vyzýváme řidiče k trpělivosti, pokud nemusíte vyjíždět, tak to nedělejte. Předpokládáme, že práce budou trvat zhruba do půl čtvrté,“ řekla Deníku mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová brzy odpoledne. Na místě se zhruba o půl třetí sešli dopravní policisté, pracovníci ŘSD, technických služeb a další dělníci. Chvíli po nich dorazil na místo jeřáb.

V tu chvíli začali policisté řadit řidiče do jednoho jízdního pruhu a na místě se tak vytvořil špunt, který zkomplikoval dopravu na celém městském okruhu. Těsně před tři čtvrtě na čtyři pak policistům nezbylo nic jiného, než dopravu na výpadovce z Hradce a prakticky i na celém městském okruhu zcela zastavit.

Tomáš Martinec si ke spolupráci znovu vybral Petra Svobodu (vlevo). Doplní je bývalý kouč Plzně Ladislav Čihák.
Pořád chci dát víc gólů než soupeř, říká trenér Tomáš Martinec

Dělníci během několika minut odřízli mohutné stožáry na chodnících na obou stranách silnice a s vydatnou pomocí jeřábu celou konstrukci odnesli mimo silnici. Následně dopravní portál pomalu položili na louce vedle silnice. Řidiči se tak po necelé čtvrthodině mohli opět rozjet. Protože se ale mezitím ve městě vytvořily dlouhé kolony, tak ještě dlouho trvalo, než se doprava v Hradci dostala do normálu.

Řidič náklaďáku dostal ráno od policistů dvoutisícovou pokutu. Pokud nemá dobrou pojistku, čekají ho teď ale další výdaje. Jen na semaforech vyčíslili policisté škodu na 210 tisíc a odpolední akce s dopravním portálem bude pravděpodobně ještě nákladnější.