„Řidič nákladního vozidla zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost odbočujícím osobním autem a narazil do něho. Vlivem nárazu bylo osobní auto odhozeno za pravý okraj silnice," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. Při nehodě se zranilo dvouleté dítě.

close Osobní automobil po dopravní nehodě na silnici I/11 v místě křižovatky Kosičky - Káranice ve směru na Hradec Králové. zoom_in

Devatenáctiletý mladík nedal přednost motorce, její řidič skončil v nemocnici

Hradecko - Byla neděle odpoledne krátce před čtvrtou hodinou, když se stala vážná bouračka na Královéhradecku na křižovatce silnic vedoucích od Smiřic a Hubilese. Řidič osobního vozidla Renault Clio při vyjíždění z vedlejší komunikace pravděpodobně nedal přednost řidiči motocyklu Kawasaki ER, který jel po hlavní ve směru od Smiřic.

„Vlivem střetu motocyklista upadl na zem a s blíže nespecifikovaným zraněním byl převezen rychlou záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," řekla tisková mluvčí policie Iva Kormošová. Alkohol u 19letého řidiče vozidla policisté na místě vyloučili. U 25letého motocyklisty vzhledem jeho převozu do nemocnice nemohl být alkohol na místě zjišťován.

Policisté odhadli škodu na vozidle cca 10 tisíc a na motorce 120 tisíc korun. Přesnou příčinu nehody vyšetřují hradečtí policisté.

close Motocykl po dopravní nehodě na křižovatce silnic vedoucích od Smiřic a Hubilese. zoom_in