Řidička auta Audi A3 pravděpodobně při vyjíždění z vedlejší silnice od Libčan nedala přednost zprava právě projíždějícímu řidiči vozidla Dacia Dusher, které jelo od Chlumce nad Cidlinou směrem na Hradec Králové, a svou přední částí vozidla narazila do zadní levé části Dacie. Vlivem střetu byla Dacie odhozena na betonové oplocení domu a na rodinný dům. Při nehodě se zranila jak řidička, tak i řidič a jeho spolujezdec. Všichni tři byli s blíže nespecifikovaným zraněním převezeni do hradecké fakultní nemocnice.

Policisté u obou řidičů vyloučili alkohol dechovou zkouškou. Na vozidle Audi odhadli škodu na 140 tisíc, na Dacii 200 tisíc a na domě a oplocení 50 tisíc korun. Technická závada, jako příčina nehody, nebyla na místě zjištěna ani uplatněna. Po provedené prohlídce policisté pro závady u obou vozidel zadrželi osvědčení o registraci vozidla.

Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření.   (ik)

Bílá věž v Hradci Králové. Ilustrační fotografie.
Z Bílé věže v Hradci skočil muž, věž nejspíš dostane sítě

Auto na rušné třídě srazilo cyklistu

Hradec Králové - K dopravní nehodě, kdy vozidlo srazilo osobu na kole, vyjížděli ve středu před polednem profesionální hradečtí hasiči z centrální stanice. Událost se stala na Pospíšilově třídě. Jednotka provedla první předlékařskou péči a následně odvezli osobu do nemocnice zdravotníci.   (mg)

Rozkopané náměstí Hradečanům stále znepříjemňuje život.
Opravu zbrzdil havarijní stav kanalizace

Nepozornost u křižovatky přinesla střet a zranění

Hradec Králové - K dopravní nehodě nedaleko centrální požární stanice vyjeli ve středu dopoledne místní profesionální hasiči. Dvě osobní vozidla se střetla v Hradecké ulici na křižovatce s ulicí Brněnskou a nábřežím U Přívozu. Při nehodě byla zraněna jedna osoba, kterou si převzali do péče záchranáři. Jednotka odklidila vozidla mimo frekventovanou Hradeckou ulici.   (mg)

Dopravní nehoda dvou osobních automobilů na křižovatce ulic Hradecká a Brněnská v Hradci Králové.Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje