Nehoda se stala v pátek před 6. hodinou ranní na exitu 95 ve směru na Jaroměř. Sjezd z dálnice se musel kvůli nehodě uzavřít, provoz se obnovil až o tři hodiny později.Nehoda na sjezdu z dálnice D11.Nehoda na sjezdu z dálnice D11.Zdroj: HZS KHK

„Hasiči vyprostili jednu osobu z dodávkového vozu, který narazil do svodidel na sjezdu z dálnice D11. Zraněný člověk byl v péči zdravotnické záchranné služby. Zabezpečili jsme místo události a předali jej policii,“ uvedli královéhradečtí hasiči na síti X.

Policie v pátek dopoledne přinesla informaci, že 69letý řidič po převozu do nemocnice zemřel.

Řidič dodávky značky Fiat Ducato ze zatím nezjištěných příčin narazil do svodidel. „Utrpěl vážná zranění, s kterými byl záchrannou zdravotnickou službou převezen do nemocnice, kde na následky zranění bohužel zemřel,“ sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Ilustrační snímek.
Hradečan zmizel v roce 2022. V případu má figurovat známý pardubický advokát

Předběžná škoda činí asi 800 tisíc korun. Přesná příčina havárie je předmětem dalšího vyšetřování.

Policisté z poskytnutých kamerových záznamů zjistili, že v době havárie jelo tím samým místem další vozidlo. „Žádáme tohoto řidiče, aby se ozval na linku 158. Žádáme také případné další svědky či řidiče, kteří mají ve svých vozidlech záznamové zařízení a jeli v tu dobu po daném úseku dálnice, aby také kontaktovali policii,“ vyzvala Kormošová.

Mohlo by vás zajímat: Opravte vilu Aničku. Petenti chtějí, aby památku v centru Hradce koupilo město

Zdroj: Deník/Michaela Horynová