Nehoda motorky s autem se stala v úterý odpoledne na křižovatce ulic Střelecká a Gočárova. Podle Centra dopravních informací byl neprůjezdný jeden jízdní pruh, po celém centru města se vytvořily kolony. Policie uvedla, že provoz mohl být plně obnoven po hodině.

„K nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič auta jedoucí po Střelecké ulici od Lipek vjel do křižovatky na červenou, kde se střetl s motocyklistou, který odbočoval na zelený signál z protisměru na Ulrichovo náměstí,“ sdělila k nehodě ve středu policejní mluvčí Iva Kormošová. Přesnou příčinu nehody vyšetřují hradečtí policisté.

Policistům se podařilo vypátrat muže, který si přivlastnil cizí peněženku v jednom z hradeckých barů. Někdo ho poznal na videozáznamu.
Muž ukradl peněženku v jednom z hradeckých barů. Videozáznam ho prozradil

Šestnáctiletý motorkář podle mluvčí utrpěl blíže nespecifikované zranění, s kterým byl převezen rychlou záchrannou službou do nemocnice. Nikdo jiný se nezranil.

„Policisté podrobili 76letého řidiče nissanu dechové zkoušce s negativním výsledkem. U motorkáře z důvodu zranění nemohla být dechová zkouška provedena, proto byl nařízen odběr krve,“ doplnila Kormošová.

Škodu na autě policisté odhadli na 250 tisíc a na motorce 50 tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat: Pražský most v centru Hradce se uzavře pro auta. Projedou jen záchranáři a MHD

Zdroj: Deník/Michaela Horynová