„Jeho jedenatřicetiletý  řidič zřejmě včas nezpozoroval stojící auto u pravého kraje vozovky. Ve snaze zabránit střetu, strhl řízení vpravo 
a vyjel mimo vozovku," prozradila výsledky vyšetřování mluvčí hradecké policie Libuše Holá. Při tomto manévru auto poškodilo dopravní značku a travnatý svah. Na autě vznikla škoda 250 tisíc korun. „Událost se obešla bez zranění a vliv alkoholu dechová zkouška neprokázala. Policisté na místě uložili řidiči blokovou pokutu 
1 500 korun," doplnila mluvčí.

Na podlaze dodávky ležel bezvládný muž

Hradec Králové - Všímavost pracovnice jedné královéhradecké benzínky zřejmě zachránila život muži, který se otrávil oxidem uhelnatým. Ženě byla ve čtvrtek podezřelá dodávka, která dlouho stála na parkovišti u čerpací stanice, a proto ji šla zkontrolovat. Když nahlédla dovnitř, spatřila v nákladním prostoru ležet muže. Když na její volání nereagoval, zavolala strážníky.

Hlídka rozbila okno, vytáhla muže ven a požádala o pomoc záchranáře. „Zdravotníci po provedení základního vyšetření zjistili, že u muže přetrvává porucha vědomí. Vzhledem k okolnostem mužova nálezu nemohli jako příčinu stavu vyloučit otravu oxidem uhelnatým," sdělil mluvčí záchranářů Ivo Novák.

V nemocnici se podezření potvrdilo, proto  muže přepravil vrtulník na specializované oddělení v Kladně, kde podstoupí léčbu hyperbarickou oxygenoterapií.

Je to na šampony, říkala pěstitelka konopí

Rostliny konopí v pěstírně na Královéhradecku.Hradec Králové - Pěstovala si na terase konopí, teď hrozí ženě z Královéhradecka pobyt za mřížemi.

Pěstírnu policisté odhalili náhodou na začátku září při pátrání po pohřešované osobě, které je dovedlo až do blízkosti její zahrady, ze které ucítili typický zápach konopí.

„Následně při domovní prohlídce kriminalisté zajistili 102 rostlin konopí, lampy, rostlinné hnojivo a další zařízení pro jeho pěstování," řekla tisková mluvčí policie Hana Klečalová.

Žena tvrdila, že z konopí chtěla vyrábět  masti, šampony, mýdla a další kosmetické přípravky, které prý chtěla zdarma nabízet seniorům v domovech důchodců, aby si vyzkoušeli jejich léčebné účinky. V případě zájmu pak chtěla produkty prodávat.

„Místo toho může za přečin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy skončit až na pět let ve vězení," upozornila mluvčí Klečalová.