Zraněnou osobu si do péče převzali záchranáři. „Hasiči provedli zajištění vraků vozidel proti požáru a po vyšetření nehody bude proveden úklid komunikace od uniklých provozních kapalin,“ doplnili informace hasiči na twitteru.

Hasiči provedli úklid a odtažení vraků z komunikace. Podle hasičů byla komunikace před 9. hodinou otevřená.

Nehoda uzavřela hlavní tah z Hradce Králové na Hořice.Nehoda uzavřela hlavní tah z Hradce Králové na Hořice.Zdroj: mapy.cz

„Z prvotního šetření vyplynulo, že k dopravní nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič osobního vozidla značky Škoda Octavia jedoucí od Hradce Králové z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem značky VW Transporter,“ sdělila k nehodě policejní mluvčí Iva Kormošová.

Podle policistů byl jeden z řidičů opilý. „Při nehodě se zranili oba řidiči. Policisté je podrobili dechové zkoušce. U 37letého řidiče VW byla negativní, ale u 27letého řidiče octavie byla pozitivní, a to téměř 0,6 promile alkoholu v dechu,“ uvedla Kormošová.

Policejní mluvčí připomněla, že od pondělí se jedná již o třetí nehodu, při níž byl řidič pod vlivem alkoholu. O dvou předchozích nehodách jsme psali:

K prvnímu karambolu došlo v pondělí ráno na Gočárově okruhu. Jízda 47letého řidiče skončila nárazem do sloupu s osvětlením.
Opilý řidič v Hradci naboural do osvětlení, další nadýchal téměř čtyři promile

U octavie byla odhadnuta škoda na 500 tisíc a u VW na 200 tisíc korun. Silnice byla na necelé dvě hodiny zcela uzavřena. Provoz byl odkláněn na objízdné trasy.

Přesnou příčinu nehody vyšetřují hradečtí dopravní policisté.