Zle vyhlížející nehoda pěti vozidel si vyžádala jen jedno lehké zranění. Jednalo se o řidiče avie, jehož auto bylo doslova na odpis,“ řekl našemu Deníku jeden z pardubických policistů. Zhruba 55letý muž byl převezen do nemocnice.

Vše začalo úplně nevinně. Krátce po šesté hodině jel potemnělým silničním úsekem v lesním porostu nákladní automobil značky Iveco.

Jeho řidič vůbec netušil, že korba jeho vozu se naklání do silnice jako při vykládce.

Toho si však velmi dobře všiml až řidič protijedoucí avie. Bohužel poté, co korba zachytila střechu jeho vozu a doslova mu ji odřízla jako víko plechovky.

Zdemolovaný vůz se pak nekontrolovatelně řítil do příkopu a odlétávajícími úlomky poničil další dva vozy – Škodu Fabii a Ford C–Max. Lehce poškozen tímto střetem byl ještě třetí osobní vůz. „Řidičům těchto osobních aut se nic nestalo. Dvě vozidla dokonce po vyšetření odjela sama. Pouze fabii musel odvézt odtah,“ potvrdil Pardubickému deníku policista.

Pochopitelně, že úplně na odpis zůstala „rozpáraná“ pracovní avia, která sloužila jako tzv. pojízdná dílna. „Vůbec nevím, jak k tomu mohlo dojít. Vysypat korbu není vůbec jednoduché. Je potřeba udělat několik úkonů. Nelze ji v žádném případě otevřít pouze nějakým samovolným zavaděním o nějakou páčku. Je to o to horší, že v tomhle autě dnes jedu úplně poprvé,“ řekl Deníku řidič iveca firmy NAD Končice. „Ještě, že to nedopadlo hůř,“ dodal.