Kolize se stala na silnici první třídy číslo 34 asi ve čtvrt na devět. Jako první dorazili na místo profesionální hasiči z Poličky. „Automobil narazil do stromu a následně byl odmrštěn zpět na vozovku. Vůz zůstal na boku. Uvnitř byla zraněná osoba. Museli jsme odstřihnout střechu, abychom se k řidiči dostali. Bohužel byl již mrtvý,“ sdělil velitel zásahu Libor Hlavsa. Osobní auto řídil padesátiletý muž z Poličky, který jel směrem na Litomyšl.

„V levotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost, což vyplývá i z destrukce vozu,“ uvedl David Švec, vedoucí dopravního inspektorátu Policie ČR ve Svitavách.

V úseku se nejedná o první nehodu se smrtelnými následky. V polovině prosince jen o dvě stě metrů dále vyhasly dva lidské životy ve voze Audi, jehož řidič jel podle svědků příliš rychle. „Silnice nebyla namrzlá. Dlouhý rovný úsek svádí k vyšší rychlosti, ale pak přijde zatáčka,“ přibližuje příčinu nehod u Lezníku David Švec.

Silnice zůstala několik hodin uzavřená. Policie odkláněla dopravu v Poličce a Litomyšli.

TISKOVÁ ZPRÁVA HZS PARDUBICKÉHO KRAJE

Hasičské vozy ze stanic v Litomyšli a Poličky směřovaly 21. ledna v 8.17 hodin k dopravní nehodě, která se stala na silnici přibližně 200 m od obce Lezník. Osobní automobil Peugeot zde narazil do stromu a poté byl odmrštěn a skončil na boku.
Hasiči ihned po příjezdu začali vyprošťovat zaklíněnou osobu ze zdemolovaného vozidla. Odstřihli střechu vozidla, aby se lépe dostali k řidiči. Ten ale utrpěl zranění, která nebyla slučitelná se životem. Z vozidla uniklo větší množství provozních náplní, hasiči skvrny zasypali sorbentem a odstranili následky nehody.Silnice mezi Litomyšlí a Poličkou je stále uzavřena.

(por. Vendula Horáková, tisková mluvčí, HZS Pardubického kraje)

STALO SE 13. PROSINCE 2008

Tragickou nehodu u Lezníku dva lidé nepřežili

Polička, Lezník - Čtvrt hodiny před sobotní půlnocí (13. prosince 2008) narazilo do stromu audi, v němž cestovali čtyři lidé.

Jednadvacetiletý řidič z Hradce Králové předjížděl na přehledném úseku směrem na Litomyšl vozidlo Škoda 105. Vůz Audi A6 Avant Quatro dostal smyk a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. "Řidič nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem, vlastnostem vozidla a havaroval,“ uvedl příčinu tragédie operační důstojník svitavské policie. Mladík za volantem a jeho pětadvacetiletá spolujezdkyně na místě zahynuli.

Náraz vozidlo odmrštil do pole. Profesionální hasiči ze Svitav a Poličky pomohli zdravotnické záchranné službě se dvěma zraněnými. Jak uvedla tisková mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková, transportovali sedmnáctiletou dívku s vážným zraněním a šestadvacetiletého muže s lehkým zraněním do sanitních vozů, které je odvezly do litomyšlské nemocnice.

Totálně zdemolovaný a rozpůlený automobil vyprostil z příkopu jeřáb. Vrak audi naložili na vozidlo odtahové služby.

TISKOVÁ ZPRÁVA HZS PARDUBICKÉHO KRAJE:

Na silnici k obci Lezník vyjížděli v sobotu 13. prosince, jedenáct minut před půlnocí, hasiči ze stanice Polička a Svitavy. Havarovalo zde osobní vozidlo Audi A6. Automobil narazil do stromu a po nárazu byl odmrštěn do pole. Po příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že náraz nepřežily dvě osoby a další dvě osoby utrpěly zranění. Hasiči pomohli zdravotnické záchranné službě se zraněnými a transportovali je do sanitních vozů. Pomocí jeřábu vyprostili totálně zdemolovaný a rozpůlený automobil z příkopu a pole a naložili ho na vozidlo odtahové služby.
Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje