Před půl jedenáctou dopoledne se stala tragická nehoda v Roudnici u autobazaru. Srazil se tu osobní vůz s nákladním automobilem.

"Na místo vyjeli profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská a dobrovolní hasiči z Nechanic s dvěma technickými automobily a cisternou. Obě havarovaná vozidla skončila mimo vozovku. Dva muži z kolemjedoucího kamionu vyprostili těžce zraněného řidiče osobního vozidla a snažili se mu pomoci," uvedla Martina Žahourková, mluvčí hradeckých hasičů.

Jak doplnila, "hradečtí hasiči dorazili na místo jako první ještě před příjezdem záchranné služby a dobrovolných hasičů. Dva ze zasahujících hasičů pokračovali v resuscitaci dalších pět minut, než na místo dorazila záchranná služba. Ta si převzala zraněného muže a pokračovala v oživovacích pokusech."

Pětaosmdesátiletý šofér opelu corsa však zemřel. Nákladní vůz s návěsem řídil devětadvacetiletý muž z jihlavského okresu, jehož dechová zkouška byla negativní. Ten vyvázl bez zranění.

Objížďka stále vede v obou směrech přes Roudnici.

"Míra a příčina zavinění se stále zjišťuje, škoda je odhadnuta předběžně na sto tisíc na osobním autě, tři sta tisíc na nákladním," doplnila Anna Pešavová.