„K první nehodě došlo krátce po šesté hodině odpolední v Hradci Králové na křižovatce na Pražské třídě. Řidička osobního automobilu Citroen se v křižovatce při odbočování vlevo střetla s protijedoucím vozidlem Škoda Scala,“ řekla k havárii policejní mluvčí Lucie Konečná.

Při nehodě se zranily tři osoby. Pod vlivem alkoholu podle výsledků dechové zkoušky řidiči nebyly. Výše škody se odhaduje na 160 tisíc korun.

Mlékomat v Ruseku na okraji Hradce Králové. Litr čerstvého mléka tady stojí 20 korun. Zájem o v poslední době vzrostl o čtvrtinu.
Mléko za 15 korun a chutnější než z obchodu. Dva mlékomaty jsou také v Hradci

Druhý karambol se stal o hodinu a půl později na křížení ulic Víta Nejedlého a Kladská. „Řidič vozidla Škoda Octavia podle prvotního šetření najel do křižovatky i přes červený světelný signál. Následně došlo ke střetu s vozidle Chevrolet Cruze,“ popsala nehodu policejní mluvčí. I tentokrát dechová zkouška vyloučila přítomnost alkoholu u obou řidičů. Při nehodě vznikla škoda asi 210 tisíc korun.

Policisté apelují na všechny účastníky silničního provozu, aby se na silnicích chovali ohleduplně, zodpovědně a dodržovali pravidla. „Buďte opatrní na svůj život, zdraví i majetek, nebezpečnou jízdou a nedodržováním předpisů dochází k vážným dopravním nehodám,“ vyzývá policejní mluvčí.

Projekt re-use v Hradci Králové odstartoval v roce 2020.
Díky staré veteši vznikne běžecký okruh v lese. Projekt re-use se Hradci vyplácí

„I přes veškerou snahu policistů prováděním dopravních akcí a zvýšeným dohledem na pozemních komunikacích není na našich silnicích úplně bezpečno, neboť především řidiči a všichni účastníci silničního provozu musí být ohleduplní a mít společný zájem, a to je snížit počet dopravních nehod na našich silnicích,“ uzavřela mluvčí.