K prvnímu karambolu došlo v pondělí v 5.40 hodin ráno na silnici I/31 na Gočárově okruhu. Jízda 47letého řidiče skončila nárazem do osvětlení. „Řidič osobního vozidla značky Renault Laguna jedoucí v pravém jízdním pruhu od křižovatky Brněnská směrem ke křižovatce Tesla nepřizpůsobil rychlost jízdy. Uvedl auto do nekontrolovaného smyku, následně přejel do levého jízdního pruhu, z kterého vyjel na střední travnatý pás, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení, které vyvrátil,“ popsala nehodu policejní mluvčí Iva Kormošová.

Náraz do sloupu s osvětlením měl ještě dohru, odneslo to i další auto. „Osvětlovací tělesa při pádu poškodila vozidlo Citroen Berlingo jedoucí v protisměrném jízdním pruhu,“ doplnila Kormošová.

U řidičky citroenu byla dechová zkouška negativní, ale řidič laguny nadýchal 1,6 promile. Policisté odhadli na citroenu škodu na 60 tisíc, na laguně 40 tisíc a na sloupu 30 tisíc korun.

Muž kradl v prodejně jednoho obchodního domu na Pražském Předměstí v Hradci Králové.
Policie už zná totožnost zloděje telefonu za téměř 25 tisíc

Ke druhé nehodě došlo krátce po 15. hodině v Třebechovické ulici, 56letý řidič naboural do zaparkovaných aut. „Řidič Škody Rapid svým tažným zařízením poškodil přední část zaparkovaného osobního vozidla Toyota Yaris a dále při couvání do kolmého parkovacího místa narazil do dalšího zaparkovaného vozidla značky Ford C-Max,“ sdělila policejní mluvčí.

Dechová zkouška u řidiče ukázala výsledek 3,7 promile alkoholu. Na každém vozidle byla odhadnuta škoda na 15 tisíc korun.

U nehody v Třebechovické ulici měl být podle policie na místě svědek, který nehodu zaznamenal, ale na hlídku bohužel nepočkal. „Žádáme tohoto muže, aby se ozval na linku 158, nebo se přímo dostavil na hradecký dopravní inspektorát v Malšovicích,“ vyzvala svědka Iva Kormošová.

Auto začalo hořet po předchozí dopravní nehodě, po které skončilo mimo silnici v poli.
FOTO: Po nehodě u Nového Bydžova hořelo auto. Opilý muž nezvládl řízení

Ani při jedné z nehod nebyl nikdo zraněn. Oběma řidičům policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Po vystřízlivění oba dva čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, a jelikož způsobili dopravní nehodu, hrozí jim trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Od počátku roku v Královéhradeckém kraji policisté přistihli téměř 900 řidičů pod vlivem alkoholu. „Dvě stě sedmdesát z nich se dopustilo trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, protože měli nad 1 promile. Dalších 630 řidičů řídilo pod vlivem drog,“ doplnila informace Iva Kormošová.